Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzanowie

Program "Wspieraj Seniora"

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów >>>

Pragniesz pomagać seniorom ?

Wypełnij FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY  dla  Wolontariusza >>>

Informacje dla seniora

„Wspieraj Seniora"

Program „Wspieraj Seniora” skierowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażenia Covid–19. Ze wsparcia w szczególnych przypadkach (wyjątkowo trudna sytuacja ,zdrowotna i rodzinna) mogą skorzystać osoby  poniżej 70-tego roku życia.

Z pomocy nie mogą skorzystać osoby objęte usługami opiekuńczymi.

Realizacja usługi wsparcia  polega na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Senior pokrywa koszty zakupów, usługa ich wykonania jest bezpłatna.

Procedura realizacji Programu na terenie gminy Bodzanów:

Realizatorem Programu na terenie Gminy Bodzanów jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzanowie, ul. Bankowa 7, tel.24 /  260 70  06 wew. 131 i  143

email: gops@bodzanow.pl

 Sposób realizacji wsparcia:

 1. Osoba w wieku 70+ (Senior) potrzebująca wsparcia zgłasza potrzebę zrobienia niezbędnych zakupów dzwoniąc na ogólnopolską linie pod nr. telefonu 22 505 11 11
 2. Zgłoszenie jest elektronicznie przekazane do GOPS.
 3. Pracownik GOPS kontaktuje się telefonicznie z Seniorem ( podając swoje imię, nazwisko i kontaktowy numer telefonu), weryfikuje zgłoszenie podając datę i godzinę zgłoszenia przez Seniora oraz ustala usługę wsparcia.
 4. Pracownik GOPS podaje Seniorowi imię i nazwisko pracownika/ wolontariusza, który zgłosi się z pomocą do Seniora oraz numer zgłoszenia na infolinii, który jest kodem identyfikacji wolontariusza. Numer kod to nadany unikatowy numer do wyłącznej wiadomości Seniora. Numerem będzie posługiwał się wolontariusz, dzięki czemu Senior będzie wiedział, że to właściwa osoba.
 5. Senior dokonuje identyfikacji zgłaszającego się wolontariusza i przekazuje listę zakupów oraz fundusze na ich dokonanie.  W przypadku wątpliwości przy identyfikacji wolontariusza Senior dzwoni do pracownika GOPS.

W ramach programu Seniorowi dokonywane są zakupy niezbędnych podstawowych artykułów spożywczych oraz środków higieny osobistej w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w sklepach położonych najbliżej okolicy zamieszkania Seniorów.

Zakupy dokonywane są od poniedziałku do piątku.

Prosty schemat postępowania dla seniora jak otrzymać wsparcie:

 1. Zadzwoń na infolinię 22  505 11 11. Podczas rozmowy zgłoś, że zostajesz  w domu, zapisz datę i godzinę kiedy dzwoniłeś.
 2. Zadzwoni do Ciebie pracownik GOPS i zweryfikuje dane. Podaj datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię. Pracownik zweryfikuje i ustali w jaki sposób można Ci pomóc. Poda numer kodu identyfikacji, który jest Twoim numerem zgłoszenia na infolinii.

ZAPISZ NUMER KOD.

Pamiętaj! Zapisz numer telefonu do GOPS.

 1. Przychodzi do Ciebie osoba wyznaczona przez GOPS (wolontariusz), poda swój numer zgłoszenia, który jest kodem identyfikacji wolontariusza. Jeśli masz wątpliwość zadzwoń do GOPS.
 2. Przekaz wolontariuszowi listę zakupów i fundusze na ich zrealizowanie. Wolontariusz zrobi niezbędne zakupy, dostarczy je wraz z paragonem oraz pozostałą resztą z pobranej gotówki.
 3. Usługę kończy telefon pracownika GOPS, który kontaktując się z Seniorem upewni się, że wszystko zostało zrealizowane poprawnie.
 4. Podczas kontaktu noś maseczkę, zachowaj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

NARODOWY PROGRAM TRZEŹWOŚCI


Prowadzimy Dzienny Dom SENIOR+
Partnerzy